اولین قارچ صدفی که در سال 2022 وارد المپاد ریاضی شده است

میکوریزا همچنین می تواند به گیاهان در مقاومت در برابر بیماری کمک کند و گیاهان را قادر می سازد در دوره های خشکسالی یا کمبود غذا مقاومت کنند.

در نتیجه، قارچ صدفی ممکن است در مواجهه با تهدیدات ناشی از تغییرات آب و هوایی، تقویت طبیعی برای محصولات ما ارائه دهند و می توانند نیاز به کودهای مصنوعی را کاهش دهند.

هنگامی که قارچ به عنوان یک درمان موضعی استفاده می شود، می تواند یک مکمل طبیعی برای مراقبت از پوست باشد. دکتر گری گلدفادن در مصاحبه ای با Women’s Health در سال 2019 گفت: برخی از قارچ ها دارای خواص طبیعی هستند که ممکن است شرایط پوست انسان را بهبود بخشد، از جمله آکنه، قرمزی و اگزما.

گلدفادن گفت: دلیل اینکه قارچ ها ممکن است برای رژیم زیبایی ما مفید باشند این است که حاوی آنتی اکسیدان ها و ویتامین D هستند که هر دو “برای محافظت از پوست در برابر استرس های محیطی، تغییر رنگ و خطوط ریز عمل می کنند.”

قارچ

اما فراتر از زیبایی‌شناسی، قارچ‌ها ممکن است به درمان بیماری‌های پوستی جدی‌تر نیز کمک کنند. قارچ ها ممکن است یک ریزوتو خوب درست کنند یا شما را به یک تجربه روانگردان متحول کننده زندگی بفرستند، اما آنها توانایی های باورنکردنی دیگری دارند.

این نیروگاه‌های طبیعی از قبل نحوه غذا خوردن ما را شکل می‌دهند اما قارچ‌ها همچنین می‌توانند نحوه لباس پوشیدن ما، نحوه مراقبت از سلامت و حتی نحوه مراقبت از مردگان خود را تغییر دهند.

در اینجا نه روش نوآورانه ای که انسان ها برای سازگاری قارچ ها به نفع آینده ما می کنند، آورده شده است. سوخت اتانول بیشتر به عنوان یک افزودنی در بنزین استفاده می شود و معمولاً از دانه هایی مانند ذرت تهیه می شود.

اما قارچ ها همچنین ممکن است این قدرت را داشته باشند که موتور خودروهای ما و بیشتر را نیز تامین کنند. مطالعه‌ای در سال 2017 در مجله Biotechnology for Biofuels نشان داد که بقایای له شده قارچ‌های ارزن و سورگوم که معمولاً برای تغذیه قارچ‌های خوراکی صدف استفاده می‌شوند، اساساً قابل بازیافت و تبدیل به سوخت هستند.

نویسندگان می نویسند که این ترکیب قوی از قارچ ها، که در غیر این صورت هدر می رود، «پتانسیل تبدیل شدن به یک بستر مفید صنعتی برای تولید اتانول زیستی نسل دوم را دارد».

قارچ‌های کوچک روی ریشه‌های گیاهان رشد می‌کنند و روابط همزیستی با میزبان خود به نام میکوریزا ایجاد می‌کنند. قارچ‌ها به ریشه‌های گیاه کمک می‌کنند تا آب و مواد مغذی مورد نیاز خود را جذب کنند.

آنها را برای رشد گیاه حیاتی می‌سازند و برخی ممکن است در آن بهتر از دیگران باشند. طبق گزارشی از دانشگاه ویسکانسین، انواع خاصی از میکوریزا باعث رشد محصولات سالم‌تر و فراوان‌تر می‌شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.