تخم مرغی که دلیل مرگ یک انسان شد

تخم مرغ های غنی از مواد مغذی، مملو از پروتئین، به طور قابل ملاحظه ای نتایج تغذیه ای هند را بهبود می بخشد. در کارناتاکا، مطالعه ای به سفارش دولت نشان داد که دختران 13 تا 14 ساله که به عنوان بخشی از برنامه وعده غذایی ظهر به تخم مرغ دسترسی داشتند، 71 درصد بیشتر از دختران همسن و با زمینه اجتماعی-اقتصادی وزن اضافه کردند. تخم مرغ نگرفت همچنین قیمت شانه تخم مرغ ارزش بسیار کنتری نسبت به تخم مرغ دارد، بعضی از آنها ممکن است از مواد یا کارتن های بازیافت شده بدست آیند.

با این حال، تصمیم ظاهرا معقول کارناتاکا برای در دسترس قرار دادن تخم مرغ برای دانش آموزان مدرسه ای که آنها را می خواستند، با مخالفت در محافل با نفوذ مواجه شد. تجاسوینی آنانت کومار، معاون بخش BJP کارناتاکا و بیوه وزیر سابق دولت نارندرا مودی، در توییتی نوشت که تخم مرغ «تنها منبع تغذیه نیست». او افزود که تصمیم به سرو تخم مرغ در مدرسه ممکن است “برای بسیاری از دانش آموزانی که گیاهخوار هستند، طرد شود.

BJP حزب سیاسی در دولت در سطح ایالتی در کارناتاکا و فدرال است که مسلماً مودی محبوب‌ترین و قدرتمندترین نخست‌وزیر در دهه‌های اخیر بوده است. ایدئولوژی غالب آن هندوتوا است، یک جنبش برتری گرای هندو که سکولاریسم قانون اساسی هند را تحقیر می کند و معتقد است که هند باید یک کشور هندو باشد – به همان شیوه که کشورهایی مانند عربستان سعودی یا پاکستان کشورهای اسلامی هستند.

  • منابع:
    1. Eggs in school lunches can fix India’s malnutrition crisis

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.