جیوه سیاه در لامپ باعث انفجار شد

لامپ‌های تخلیه قوسی بخار جیوه با فشار بالا بین 10 تا 100 برابر روشن‌تر از لامپ‌های رشته‌ای (مانند تنگستن- هالوژن) هستند و در صورت ترکیب با فیلترهای مناسب، می‌توانند نور شدیدی را بر روی نوارهای طول موج انتخابی در سراسر منطقه طیفی مرئی ایجاد کنند. این منابع روشنایی بسیار قابل اعتماد هستند، چگالی شار بسیار بالایی تولید می کنند و در طول تاریخ به طور گسترده در میکروسکوپ فلورسانس استفاده شده اند. از کاربرد دیگر جیوه سیاه میتوان در زمینه امواج گیری بهتر رادیو استفاده کرد.

به طور کلاسیک توسط علامت تجاری ثبت شده به عنوان لامپ های HBO (H برای جیوه یا جیوه؛ B نماد درخشندگی؛ O برای خنک کننده غیراجباری است)، تعداد زیادی کاوشگر فلورسنت برای این منبع نوری فراگیر ساخته شده است. همچنین قیمت جیوه 100 گرمی طبق لیست در سایت می باشد.

برای اولین بار به عنوان یک محصول تجاری در دهه 1930 معرفی شد، هزاران میکروسکوپ مجهز به روشن کننده لامپ قوس جیوه ای توسط سازندگان در چند دهه گذشته فروخته شده است. بدین شکل، قیمت جیوه قرمز 20 در 20 در ابعاد که گفته شد بیشتر نسبت به بقیه ابعاد ها فروش می رسد.

با این حال، در مقایسه با لامپ‌های رشته‌ای سنتی، افزایش قابل‌توجهی در روشنایی ایجاد شده توسط لامپ‌های قوس جیوه‌ای همراه با ناراحتی تراز مکانیکی بحرانی، طول عمر کوتاه‌تر، کاهش همگنی زمانی و مکانی، نیازهای تخصصی لامپ و منبع تغذیه، خطرات انفجار بالقوه و بالاتر است. هزینه. صرف نظر از مشکلات، لامپ قوس جیوه در میکروسکوپ فلورسانس یک اسب کار باقی می ماند و هنوز هم یکی از بهترین منابع روشنایی محسوب می شود، به ویژه برای فراوانی کم (در واقع، آنهایی که اهداف کمی دارند) یا فلوروفورهای ضعیف که حداکثر تحریک آنها با طیف منطبق است. خطوط ساطع شده از پلاسمای داغ جیوه می باشد. همانطور که می دانید، قیمت جیوه در تلویزیون قدیمی در ساختار تلیویزون های سایز 16 کیفیت کمتری نسبت به بقیه داشتند.

  • منابع:
  • تبلیغات: 
    1. مردم نسبت به قرن گذشته به چسب چوب بیشتری نیاز دارند
    2. سیستم های تایل سقف برای ساختمان مدارس
    3.  سهامدار رنو اعصاب فولادی و قدرت تمرکز بیشتر
    4. شرکت‌های مختلف رویه‌های متفاوتی در انتخاب عطرسازان خود دارند

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.