دستگاه اتوکلاو خانگی جان بیمار دیالیزی را نجات داد

دستگاه پزشکی دستگاه اتوکلاو خانگی به هر وسیله ای گفته می شود که برای مقاصد پزشکی استفاده می شود.

پتانسیل قابل توجهی برای خطرات در هنگام استفاده از یک دستگاه برای مقاصد پزشکی ذاتی است و بنابراین دستگاه های پزشکی باید با اطمینان معقول قبل از تنظیم مقررات دولتی اجازه بازاریابی دستگاه را در کشورشان ایمن و مؤثر نشان دهند.

به عنوان یک قاعده کلی، با افزایش خطر مرتبط با دستگاه، میزان آزمایش مورد نیاز برای ایجاد ایمنی و کارایی نیز افزایش می‌یابد.

علاوه بر این، با افزایش خطر مرتبط، منافع بالقوه برای بیمار نیز باید افزایش یابد.

کشف چیزی که بر اساس استانداردهای مدرن به عنوان یک وسیله پزشکی در نظر گرفته می شود به حدود سال قبل باز می گردد.

7000 سال قبل از میلاد در بلوچستان که در آن دندانپزشکان دوره نوسنگی از مته ها و کمان های نوک سنگ چخماق استفاده می کردند.

اتو کلاو

مطالعه باستان شناسی و ادبیات پزشکی رومی نیز نشان می دهد که بسیاری از انواع دستگاه های پزشکی در زمان روم باستان مورد استفاده گسترده بوده اند.

در ایالات متحده تا زمانی که قانون فدرال غذا، دارو و لوازم آرایشی در سال 1938 تنظیم شد که دستگاه‌های پزشکی تنظیم شدند.

بعداً در سال 1976، اصلاحیه‌های دستگاه پزشکی به قانون ،مقررات و نظارت بر دستگاه‌های پزشکی را به صورتی که امروزه در ایالات متحده می‌شناسیم، ایجاد کرد.

وسایل پزشکی هم از نظر کاربرد مورد نظر و هم از نظر نشانه های استفاده متفاوت است.

نمونه‌ها از دستگاه‌های ساده و کم‌خطر مانند فشاردهنده‌های زبان ، دماسنج‌های پزشکی ، دستکش‌های یک‌بار مصرف و روتختی گرفته تا دستگاه‌های پیچیده و پرخطری که کاشته می‌شوند و زندگی را حفظ می‌کنند، متغیر است.

یکی از نمونه‌های دستگاه‌های پرخطر، دستگاه‌هایی هستند که دارای نرم‌افزار تعبیه‌شده مانند ضربان‌ساز هستند و به انجام آزمایش‌های پزشکی ، ایمپلنت‌ها و پروتزها کمک می‌کنند.

طراحی تجهیزات پزشکی بخش عمده ای از رشته مهندسی زیست پزشکی را تشکیل می دهد.

بزرگترین سهم بازار اروپا به ترتیب اندازه سهم بازار متعلق به آلمان، ایتالیا، فرانسه و بریتانیا است. بقیه جهان شامل مناطقی مانند بدون ترتیب خاصی استرالیا، کانادا، چین، هند و ایران است.

این مقاله به این موضوع می پردازد که چه چیزی یک دستگاه پزشکی را در این مناطق مختلف تشکیل می دهد و در طول مقاله این مناطق به ترتیب سهم بازار جهانی آنها مورد بحث قرار خواهد گرفت.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.