زیتون خام در بازار رشت موجب جذب گردشگران در گیلان شد

زیتون خام در بازار  اغلب با یک سبزی اشتباه گرفته می شود، در واقع میوه است.

آنها به گروه میوه های هسته دار به نام دروپ تعلق دارند. آنها با میوه های دیگری مانند انبه، گیلاس و بادام مرتبط هستند.

درختان زیتون معمولاً از سواحل مدیترانه تا غرب آسیا امتداد دارند. درخت زیتون از نظر اندازه کوچک است. آنها در بالاترین ارتفاع به 26-49 فوت (8-15 متر) می رسند. این درختان دارای برگ های بیضی شکل دراز هستند و طبیعتی همیشه سبز دارند. صدها میلیون درخت در سراسر جهان وجود دارد و همه آنها 300-600 سال زنده می مانند.

زیتون اغلب به عنوان چاشنی روی غذاهای لذیذ مانند پیتزا، سالاد و ساندویچ استفاده می شود. خوردن زیتون فواید زیادی برای سلامتی دارد. آنها منبع آهن، کلسیم، ویتامین ها و مواد معدنی هستند. آنها همچنین حاوی آنتی اکسیدان های فراوانی هستند که به فرد کمک می کند با بسیاری از بیماری های مزمن مبارزه کند.

زیتون

بسیاری از مردم زیتون را به عنوان یک سبزی تصور می کنند، اما در حقیقت، آن یک نوع میوه است. طعم آنها تلخ است و با رسیدن از سبز به تیره تر تبدیل می شوند. کنسرو زیتون سیاه را می توان برای استفاده بعدی برداشت و ذخیره کرد.

قدیمی ترین درخت زیتون در جزیره کرت یافت می شود. این درخت 4000 سال قدمت دارد، اما این درخت هنوز میوه های زیتون تولید می کند.

آنها چهار سال پس از کاشت گل می دهند و اولین برداشت میوه 15 سال پس از کاشت درخت اتفاق می افتد. زیتون بین ماه های اکتبر و نوامبر رشد می کند.

متأسفانه، روشی که اکثر ما زیتون ها را می خوریم – پخته شده و تخمیر شده – می تواند کاملاً شور باشد. دیوید کاتز، MD، مدیر مرکز تحقیقات پیشگیری دانشگاه ییل، می‌گوید: اگر رژیمی از غذاهای واقعی و کم فرآوری شده می‌خورید، از زیتون همراه با آن لذت ببرید، مطمئن باشید که از تنوع زیادی از آن‌ها استفاده کنید.

اما اگر نه خب، ابتدا آن را اصلاح کنید. به عبارت دیگر، مقدار کمی نمک بالاتری که با خوردن زیتون به دست می آید، ممکن است ارزش آن را داشته باشد، اگر برخی از میان وعده های نمکی خود را حذف کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.