پلی فنول ها و توت های خشک

یک تجزیه و تحلیل جهانی از مرگ و میر ناشی از بیماری های غیرواگیر منتسب به عوامل خطر رفتاری و غذایی نشان می دهد که رژیم های غذایی کم توت سومین عامل خطر مهم پس از فشار خون بالا (اول) و سیگار کشیدن فعال و غیرفعال (دوم) است.

عوامل خطر سبک زندگی که مستقیماً یا از طریق شرایطی مانند افزایش فشار خون، گلوکز خون و کلسترول خون عمل می کنند. از بین عوامل خطر رژیم غذایی فردی، مصرف کم توت مهمتر از مصرف نمک زیاد در رژیم غذایی، مصرف الکل، و رژیم های غذایی کم حاوی آجیل و دانه ها، سبزیجات، غلات کامل و ماهی/غذاهای دریایی است (عزاتی و ریبولی 2013).

یکی از توضیح های احتمالی برای نقش مهم قیمت میوه خشک تابستانی محتوای مواد مغذی گیاهی آنها از جمله گروه اصلی به نام پلی فنول ها است. اینها اجزای طبیعی غذاها و نوشیدنی ها هستند که می توانند بر فشار خون و گلوکز خون تأثیر بگذارند و برای کاهش خطر بیماری های مزمن متابولیک مانند بیماری های قلبی عروقی و دیابت نوع 2 (T2DM) پیشنهاد شده اند.

مقایسه کشمش و انگور نشان می‌دهد که خشک‌کردن محتوای پلی‌فنل‌ها و در نتیجه فعالیت آنتی‌اکسیدانی را متمرکز می‌کند و این در مقایسه با سایر توت‌های خشک سنتی تأیید می‌شود (جدول 2). مقایسه کشمش و آلو خشک با انگور و آلو تازه نشان می‌دهد که خشک کردن بر محتوای پلی فنول‌های فردی تأثیر می‌گذارد و تفاوت‌های گونه‌ای را برجسته می‌کند.

فراهمی زیستی مواد مغذی گیاهی در حال حاضر به طور کلی درک شده است، اما مزایای آنها بر سلامت و مکانیسم های عمل همچنان بحث برانگیز است. این موارد در ابتدا در سلول های انسانی در شرایط آزمایشگاهی مورد بررسی قرار گرفت و با مطالعات در مدل های حیوانی آزمایشی و در داوطلبان انسان سالم و در معرض خطر تکمیل شد.

اگرچه بسیاری از مواد مغذی گیاهی آنتی اکسیدان هستند، این مفهوم بر اساس مطالعات آزمایشگاهی است که محتوای آنتی اکسیدانی را به جای عملکرد ارزیابی می کند. اندازه گیری فعالیت آنتی اکسیدانی اساساً محتوای پلی فنول را نشان می دهد، به جای ارائه اطلاعات در مورد تأثیر آن بر سلامت.

مکانیسم‌های عمل پلی‌فنل‌ها بسیار پیچیده‌تر از فعالیت آنتی‌اکسیدانی مستقیم است و شامل اثراتی بر سلامت رگ‌های خونی از طریق گشاد شدن عروق، فرآیندهای اکسیداتیو مختلف در سلول‌ها مانند تولید سوپراکسید، و جذب مواد مغذی و متابولیسم انرژی از جمله گلوکز است.

تحقیقات نشان داده است که پلی فنول ها می توانند افزایش قند خون پس از صرف غذا را کاهش دهند که برای سلامتی مفید است. یک مطالعه با مقایسه بزرگسالان کم تحرک، افراد مبتلا به دیابت و ورزشکاران استقامتی نشان داد که پاسخ گلوکز به کشمش در این گروه ها تفاوت چندانی ندارد (کیم و همکاران 2008).

با این حال، تنوع بسیار بیشتری در پاسخ به انسولین وجود دارد، که نشان می‌دهد بزرگسالان سالم انسولین کمتری برای به دست آوردن همان پاسخ گلیسمی تولید می‌کنند. این امر نیاز به بررسی در سایر گروه های جمعیتی مانند افراد چاق و همچنین مقایسه پاسخ به توت های تازه و خشک دارد.

پلی فنل ها توسط میکروبیوتای کولون و متابولیت های میکروبیوم از پلی فنل ها و سایر مواد مغذی گیاهی تخمیر می شوند، علاوه بر ترکیبات اصلی موجود در توت های خشک، به طور بالقوه می توانند به مزایای سلامتی کمک کنند (Cardona et al. 2013).

در حال حاضر اطلاعات کمی در مورد قیمت میوه خشک هفت میوه وجود دارد و این زمینه دیگری برای تحقیقات آینده است.

  • منابع:
  1. Dried fruit and public health – what does the evidence tell us?
  • تبلیغات:
  1. تولید خون مصنوعی با استفاده از زرشک
  2. خرما چگونه بیماریها را درمان میکند؟
  3. کشف اولین چرم مطعلق به دوران هخامنشیان است؟!
  4. در زندان های اروپا به زندانیان ساخت کولر یاد می دهند

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.