گیاهان داخلی موجب خفگی افراد در خواب

در دهه 1700، گیاهان داخلی را می‌توانستند افراد را هنگام خواب خفه کنند. با این حال، مردم با وجود هشدارها، گیاهان را در خانه های خود نگه داشتند، که نشان دهنده تمایل ذاتی به گیاهان بود. امروزه، سبک زندگی شهری منجر به این شده است که مردم 80 درصد یا بیشتر از زمان خود را در محیط های داخلی سپری کنند.

بسیاری از افراد و کسب و کارها به بهبود خانه ها یا دفاتر خود با گیاه آپارتمانی مقاوم داخلی ادامه می دهند (Dravigne et al., 2008). تحقیقات نشان داده است که گیاهان داخلی ممکن است برخی ارزش‌های روان‌شناختی و ترمیمی مانند کاهش تنش، مکانیسم‌های مقابله بهتر و افزایش توانایی تمرکز و توجه را ارائه دهند.

یک مطالعه اخیر نشان داد که کارمندان در دفاتر دارای کارخانه در مقایسه با کارمندان در دفاتر بدون کارخانه، رضایت شغلی خود را مثبت‌تر ارزیابی می‌کنند. تحقیقات نشان داده است که گل آپارتمانی برگ پهن داخلی می توانند تحریک و استرس چشم را کاهش دهند، به کارکنان انگیزه دهند، تمرکز را بهبود بخشند و حتی ناخالصی های هوا را کاهش دهند.

به نظر می رسد گل آپارتمانی ابلق تأثیر مثبتی بر سردرد و خستگی و گرفتگی صدا دارند. حتی پوست صورت خشک با بروز کمتری در هنگام معرفی گیاهان به مطب گزارش شد.

نشان داده شده است که مزایای گیاهان داخلی تاثیر مثبتی بر استرس و بهره وری دارد. زمان واکنش بر روی کامپیوتر تا 12% بهبود یافت و فشار خون سیستولیک پایین‌تر زمانی که گیاهان در آزمایشگاه کامپیوتری همراه با گزارش‌های افراد از تجربه توجه بیشتر قرار گرفتند اندازه‌گیری شد.

در یک نظرسنجی از کارمندان ادارات و مدیران تأسیسات، تنها 10 درصد از پاسخ دهندگان فکر می کردند که دفاتر آنها را می توان با گیاهان آپارتمانی کم نور بهبود بخشید، با این حال 60 درصد از کارکنان ادارات دوست داشتند که گیاهان در اطراف میز خود داشته باشند. این از آن جهت جالب بود که درصد بالاتری نسبت به 50 درصدی بود که ضرورت فناوری خوب را در اولویت قرار دادند.

 • منابع:
  1. The Impact of Interior Plants in University Classrooms on Student Course Performance and on Student Perceptions of the Course and Instructor

 • تبلیغات: 
  1. نقاشی‌ ما بینشی در مورد چگونگی افزایش توانایی
  2. فروش رب گوجه فرنگی یک کیلویی
  3. در گذشته افراد برای داشتن یک زندگی مرفه فرزندان خود را به افراد پولدار می فروختند !
  4. استفاده از زردچوبه در صنعت ساخت موشک

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.